Bilimler Akademisi Hakkında

Bilimler Akademisi Hakkında

Bilimler Akademisi Hakkında

Bilimler Akademisi Topluluğu Sciences Academy Topluluğunun Türkiye'de faaliyet gösteren kolu ve temsilcisidir.  Bilimler Akademisi Topluluğu olarak bilim ve bilimsel araştırmanın geliştirilmesi için özerk üniversitelerin ve özerk araştırma kurumlarının ve temel akademik özgürlüklerin gerekli olduğuna inanıyoruz. Tüm dünya akademileri gibi, Bilim Akademisi  Topluluğu hükümetlerin politikalarına bakılmaksızın bilimsel liyakat, dürüstlük, ilkeliğe, adalet ve özgürlük ilkelerine saygılı bir topluluktur.

Bilim Akademisi'nin onu diğer bilim akademilerinden ayıran ana özelliği, mühendislik, tıp ve bilim alanlarında Ar-Ge çalışmalarına katılan bilim insanlarını bir araya getirmek ve ortak faaliyetler yürütmektir.

Bu amaçla, Bilimler Akademisi teknolojik sinerji yaratmak için kuruldu. Ayrıca, proje araştırmacılarının projelerini sunabilecekleri bir proje pazar platformu oluşturulmuştur.

Bilim Akademisi farklı disiplinlerden araştırmacıları ve mühendislik, tıp ve bilim alanlarından bilim adamlarını bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

 Araştırmacılar ve Ar-Ge bilim adamları aynı şehir ve ülkede bulunamadıklarından, internette bir bilim akademisi platformu oluşturulmuştur. Bilim Akademisi'nin her şehrinde ve ülkesinde Bilim Kurulları kurulacaktır.

Her zaman iddialı, her zaman meraklı olan Araştırmacılar, gelecekteki üretim, endüstri mühendisliği, enerji, güvenlik, veri ve yenilenebilir enerji sistemleri de dahil olmak üzere bir dizi küresel zorluğu hedefleyen mühendislik liderliğindeki çok disiplinli büyüme alanlarına odaklanarak araştırma faaliyetlerini artırmaya kararlıdır.

Mühendisliği çok çeşitli araştırmacılara hitap eden çekici ve heyecan verici bir atölye yapmak istiyoruz ve araştırma çıktılarımızın etkisi ve çevirisi bu amaç için temel önem taşıyor. Üye akademisyenlere güçlü destek sağlamak, hepimizin araştırma sonuçlarımızı daha geniş topluma fayda sağlayan ve küresel zorluklarla yüzleşecek ürünlere, süreçlere ve hizmetlere dönüştürmeye odaklanmamızı sağlar.

Bilimler Akademisi, Mühendislik ve Mimarlık, Sosyal Bilimler, Fiziksel-Matematik Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Yaşam Bilimleri, Sağlık ve Tıp Bilimleri gibi farklı bilimsel disiplinleri temsil eden dünyanın farklı ülkelerinden akademisyenleri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bu tür disiplinler arası yaklaşımın akademik ufukların genişletilmesine ve disiplinler arasındaki boşluğun kapatılmasına yardımcı olması beklenmektedir. Son olarak, bilim akademisi farklı disiplinlerden akademisyenler ve araştırmacılar için deneyimlerini paylaşmak ve disiplinler ve kültürler arasında işbirliği yapmak için akademik bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır.

Sciences Academy en hızlı büyüyen teknik topluluklardan biridir. Bilimler Akademisi 2 yılı aşkın bir süredir teknolojideki gelişmeyi ve yeniliği kolaylaştırdı ve yönlendirdi. Bu teknoloji, elektronik ve ekipman bileşenlerinin etkin kullanımını, teori ve tasarım tekniklerinin uygulanmasını ve verimli dönüşüm, kontrol ve çalışma koşuluna yönelik analitik araçların geliştirilmesini içerir.

Bilimler Akademisi, tüm mühendislik alanlarının, Sanayi, eğitim, Akıllı Sistemler, Bilişim, Doğa ve Yaşam Bilimleri, İşletme ve Ekonomi vb. Alt alanlarından Ar-Ge şirketlerinde akademisyenleri ve araştırmacıları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Seminerler, proje uygulamaları, toplantı, çalıştaylar, ulusal ve uluslararası konferanslar ve eğitim programları düzenlemenin yanı sıra, Science Academy düzenli ve deneyimli AR-GE şirketlerinde akademisyen ve araştırmacıların araştırma faaliyetlerini teşvik eden yüksek kaliteli uluslararası dergiler yayınlayacaktır.